Labioplastyka - dla kogo przeznaczony jest zabieg?
Ginekologia estetyczna wychodzi naprzeciw problemom kobiet ze zdeformowanymi, niesymetrycznymi lub też nierównymi wargami mniejszymi. Decyzję o zabiegu podejmują z reguły kobiety, którym nieprawidłowości te utrudniają normalne funkcjonowanie w ciągu dnia oraz podejmowanie aktywności seksualnej. Taki stan rzeczy skutkować może nie tylko podrażnieniami pojawiającymi się w okolicach intymnych, ale również i pogorszeniem nastroju wskutek oddziaływania uciążliwego problemu. Co może być przyczyną zmian w obrębie warg sromowych? To przede wszystkim zmiany poporodowe, podłoże genetyczne, a także nieuchronnie postępujący proces starzenia.
Na czym polega zabieg labioplastyki?
Labioplastyka przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym. Cały zabieg trwa na ogół od 60 do 90 minut. Zmniejszenie warg sromowych odbywa się poprzez usunięcie skóry, a także tkanki podskórnej i tłuszczowej w miejscu, gdzie występuje ich nadmiar. Końcowym etapem jest zszycie tkanki podskórnej oraz skóry. Zabieg może być wykonywany z użyciem skalpela, lasera lub noża radiofrekwencyjnego, choć w Polsce nie jest to jeszcze rozpowszechniona praktyka. Więcej o metodach, przy pomocy których wykonuje się zabiegi ginekologii estetycznej, przeczytać można na stronie https://www.chirurg-gdynia.pl/oferta/labioplastyka gdzie przedstawiono różne techniki zabiegowe w labioplastyce i omówiono specyfikę każdego z nich.
Jak przygotować się do zabiegu?
Przed zabiegiem należy wykonać kilka ważnych badań. Należą do nich APTT (czas kaolinowo-kefalinowy), INR (czas protrombinowy), Anty-HCV oraz Ag(antygen)-HBS. Na dwa tygodnie przed labioplastyką nie wolno zażywać aspiryny i wszystkich leków, które ją zawierają. Brak konsekwencji w tym zakresie prowadzi do dyskwalifikacji kobiety, poszukującej rozwiązania uciążliwych problemów. Dopiero spełnienie tych wymagań pozwoli uzyskać kwalifikację do zabiegu, który znacząco poprawi jakość życia, wpływając przy tym na samopoczucie pacjentki.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu ginekologii estetycznej?
Przeciwwskazaniami do plastyki warg sromowych są miesiączka, infekcje okolic intymnych i zaburzenia krzepliwości krwi. Z zabiegu muszą również zrezygnować kobiety w ciąży i karmiące piersią, które powinny poczekać na bardziej sprzyjający moment, by poddać się korekcie warg sromowych.
Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu?
Skutkiem zabiegu jest obrzęk okolicy, która została zoperowana. Stan ten utrzymuje się do 7 dni. Jest to zjawisko normalne, które nie powinno budzić niepokoju. Codzienne funkcjonowanie może jednak utrudniać bolesność operowanego miejsca, która utrzymuje się jeszcze przez kilka kolejnych dni. Obrzęk powoduje również, że efekty zabiegu zaobserwować można dopiero po upływie 5 tygodni, kiedy to zaczyna on powoli ustępować. Jednak na końcowy rezultat trzeba poczekać około 6 miesięcy od dnia przeprowadzenia zabiegu. Do 4-6 tygodni warto zrezygnować z nawet niewielkiego wysiłku fizycznego oraz z aktywności seksualnej. Do kierowania samochodem można wrócić już po niespełna tygodniu, a do pracy zawodowej, zarówno fizycznej, jak i umysłowej, po miesiącu od zabiegu.
lub dodaj komentarz jako gość
Dodaj pierwszy komentarz.
Najpopularniejsze wpisy:
-
Najważniejsze informacje dotyczące skleroterapii
-
Stulejka u dzieci, młodzieży i dorosłych
-
Korekta opadających powiek od A do Z
-
Co to jest botoks i dla kogo jest przeznaczony?
-
Jak działa i komu poleca się zabiegi z wykorzystaniem botoksu?
Najnowsze wpisy:
-
Jak działa i komu poleca się zabiegi z wykorzystaniem botoksu?
-
Stulejka u nastolatków - jak wyleczyć ten problem?
-
Przepuklina pachwinowa - jak ją rozpoznać i leczyć?
-
Labioplastyka - dla kogo przeznaczony jest zabieg?
-
Co to jest botoks i dla kogo jest dedykowany?