Skip to main content

Jak działa i komu poleca się zabiegi z wykorzystaniem botoksu?

Nieestetyczne zmarszczki na naszej twarzy to naturalny objaw postępującego procesu starzenia. I choć wiele osób akceptuje takie zmiany w wyglądzie zewnętrznym, dla innych są one źródłem dyskomfortu, a czasem nawet kompleksów. Takim problemom naprzeciw wychodzi dziś medycyna estetyczna, która znalazła sposób na skuteczną walkę ze zmarszczkami i przywrócenie skórze dawnego blasku. Czym jest botoks i jakie zabiegi wykonywane są przy jego użyciu?

Zabiegi z botoksem na zmarszczki

Czym jest i jak działa botoks?

Jad kiełbasiany czy toksyna botulinowa, bo tak w medycynie estetycznej określany jest botoks, to jedna z najsilniejszych neurotoksyn, znanych współcześnie ludzkości. To właśnie dzięki niej możliwe staje się spłycenie zmarszczek, a pośrednio również wygładzenie rysów twarzy i przywrócenie jej młodzieńczego wyglądu. Wstrzyknięcie botoksu w odpowiednie miejsca na twarzy, powoduje paraliż mięśni, co z kolei prowadzi do zahamowania procesu pogłębiania się zmarszczek mimicznych. Takie możliwości botoksu wykorzystywane są szczególnie przez osoby, chcące zlikwidować u siebie problem tzw. kurzych łapek czy lwiej zmarszczki. Toksyna botulinowa sprawdza się także doskonale w przypadku zmarszczek, pojawiających się z biegiem lat w okolicy ust. Więcej o jej wyjątkowych możliwościach przeczytać można na stronie Botoks Gdynia - profesjonalne zabiegi z użyciem botoksu, gdzie omówione zostały zalety wykorzystania jadu kiełbasianego w nowoczesnej medycynie estetycznej.

Czy botoks może leczyć?

Jak się okazuje, lecznicze działanie botoksu zostało już wielokrotnie udowodnione. To nie tylko skuteczny środek, stosowany w walce ze zmarszczkami mimicznymi, ale również niezwykle potężna broń w przypadku niektórych chorób o podłożu neurologicznym. Toksyna botulinowa wykorzystywana bywa również w przypadku osób, zmagających się z problemem migreny czy z bruksizmem. Współcześnie zastrzyki z botoksu uznawane są też ze skuteczny sposób leczenia nadpotliwości.

Botoks w medycynie estetycznej

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej?

Aby znieczulić skórę, lekarz z pewnością zastosuje delikatne chłodzenie. Kolejnym etapem będzie natomiast wyznaczenie odpowiednich miejsc i wstrzyknięcie w nie stosownej dawki toksyny botulinowej, która doprowadzi do porażenia mięśni. W przypadku kurzych łapek, wystarczą na ogół 3 ostrzyknięcia po każdej stronie twarzy. Czoło z kolei będzie wymagało aż 8 ostrzyknięć. Całość zabiegu zamyka się jednak z reguły w 20 minutach. Jest on uznawany za bezpieczny, jednak – jak w każdym przypadku – istnieją również przeciwwskazania, wykluczające pacjenta z możliwości skorzystania z potencjału, tkwiącego w botoksie. Do tej grupy należą kobiety w ciąży oraz w trakcie menstruacji, a także pacjenci, u których zdiagnozowano osłabioną pracę mięśni i osoby, które muszą korzystać z leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych, prowadzących do rozrzedzenia krwi.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze komentarze

Komentarze

Fascynujący artykuł! Lipofilling piersi wydaje się być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych implantów, szczególnie biorąc pod uwagę jego mniejszą inwazyjność i szybszy czas rekonwalescencji. To, że jest to metoda opierająca się na wykorzystaniu własnej tkanki tłuszczowej pacjenta, dodatkowo zwiększa jej atrakcyjność, szczególnie w kontekście unikania ryzyka odrzucenia przeszczepu. Również aspekt minimalizacji blizn i możliwość uzyskania bardziej naturalnego wyglądu biustu to ważne zalety. Ciekawa jestem, jakie długoterminowe efekty i zadowolenie pacjentek przynosi ta metoda w porównaniu z tradycyjnymi implantami. Czy są jakieś badania porównawcze? 

Mam nadzieję, że znalazłeś wszystkie potrzebne informacje, a Twoje wszelkie wątpliwości zostały rozwiane.