Skip to main content

Problemy natury estetycznej - odstające uszy

Wielu osobom bardzo zależy na nienagannym wyglądzie i na tym, aby długo wyglądali młodo i atrakcyjnie. To zupełnie naturalne potrzeby. Czasami jednak mamy pewne defekty, które powodują kompleksy lub gorsze samopoczucie. Dobrze jest polubić samego siebie i zaakceptować swoje wady. Czasami jednak są one zbyt rzucające się w oczy, dlatego chcielibyśmy się ich pozbyć lub zminimalizować ich efekty.

Problem odstających uszu

Obecnie medycyna daje szerokie możliwości jeśli chodzi o zabiegi estetyczne. Czasami niektóre osoby mają zaburzone proporcje twarzy, np zbyt duży nos czy odstające uszy, więc mogą nie wyglądać dobrze. Osoby, które nie potrafią tego zaakceptować mogą zdecydować się na zabieg jakim jest korekta odstających uszu. Jest to ważne szczególnie w przypadku mężczyzn, którzy zazwyczaj noszą krótkie włosy. Kobiety mogą swoją fryzurą zadbać o to, aby ich twarz prezentowała się doskonale. W przypadku mężczyzn nie jest to takie proste, jednak kobiety również decydują się na zmiany wyglądu. Czasem są to niewielkie modyfikacje, a czasem bardziej inwazyjne operacje.

Zabieg korekty odstających uszu

Niektórzy zastanawiają się jak wygląda zbieg? Wiele zależy od placówki, którą wybierzemy i od lekarza, do którego udajemy się na konsultację. Dobrze jest pamiętać o tym, aby porozmawiać z lekarzami medycyny estetycznej, którzy mogą doradzić nam, czy korekta uszu będzie dla nas korzystna. W Gdyni znajduje się między innymi Gabinet Medycyny Estetycznej Derm-Estetyka, jednakże internecie znajdziemy kliniki nawet w niedalekiej okolicy, co może być dla nas kolejnym plusem i motywacją do działania. Warto pamiętać o tym, jak duże znaczenie ma nastawienie pacjenta. Czasami może się okazać, że jego myślenie jest wyolbrzymione i wcale nie ma rzeczywistego problemu. Tak naprawdę jest on znacznie głębszy, ale bynajmniej nie wymaga operacji, a raczej zmiany sposobu myślenia o własnej urodzie. Po ulicach chodzi wiele pięknych kobiet i atrakcyjnych mężczyzn, którzy nie widzą swojego urody, dlatego że nie koresponduje ona z dobrze znaną konwencją społeczną. Znacznie lepiej jest zastanowić się, jakie są nasze mocne strony i to na nich się skupiać.

Zabieg na odstające uszy

Jeśli jednak mankamenty są widoczne i utrudniają nam życie to warto zdecydować się na operację, dobrze jest jednak zrobić to w miejscu bezpiecznym i tam, gdzie czujemy zaufanie do lekarza. Czas rekonwalescencji po zabiegu nie jest zbyt długi. Warto jednak jak zadbać o spokój po operacji, zapewnić sobie urlop od pracy. Rodzice niektórych dzieci decydują na korekty ich zbyt odstających uszu, kiedy jest jeszcze wcześnie. Trzeba to dobrze przemyśleć, ponieważ korekty można dokonać w każdym wieku. Dla niektórych jednak takie zabiegi są zbyt kosztowne, dlatego nie decydują się na nie z przyczyn finansowych. Dobrze jest zastanowić się, jak jest w naszym wypadku. Czasami niektóre defekty można zatuszować.

Czy zabieg jest konieczny?

Część osób przywiązuje ogromną wagę do wyglądu i chcą prezentować się nieskazitelnie każdego dnia. Są bardzo krytycznie do siebie nastawieni, a ich perfekcjonizm sprawia, że trudno im żyć i funkcjonować. Czasami życie weryfikuje takie podejście i kiedy stajemy się z upływem lat bardziej świadomi tego, co jest istotne, nabieramy innej perspektywy i sposobu postrzegania. Wymaga to jednak mądrości i doświadczenia, które w życiu przychodzą zazwyczaj z czasem.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze komentarze

Komentarze

Fascynujący artykuł! Lipofilling piersi wydaje się być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych implantów, szczególnie biorąc pod uwagę jego mniejszą inwazyjność i szybszy czas rekonwalescencji. To, że jest to metoda opierająca się na wykorzystaniu własnej tkanki tłuszczowej pacjenta, dodatkowo zwiększa jej atrakcyjność, szczególnie w kontekście unikania ryzyka odrzucenia przeszczepu. Również aspekt minimalizacji blizn i możliwość uzyskania bardziej naturalnego wyglądu biustu to ważne zalety. Ciekawa jestem, jakie długoterminowe efekty i zadowolenie pacjentek przynosi ta metoda w porównaniu z tradycyjnymi implantami. Czy są jakieś badania porównawcze? 

Mam nadzieję, że znalazłeś wszystkie potrzebne informacje, a Twoje wszelkie wątpliwości zostały rozwiane.