Skip to main content

Korekta odstających uszu - to warto wiedzieć

Odstające uszy są bardzo częstym problemem występującym u dorosłych i dzieci. Małym dzieciom mamy często zakładają czapeczki, aby nie miały odstających uszu. W wielu przypadkach to pomaga, ale nie zawsze. Zdarza się, że odstające uszy mają podłoże genetyczne. W takim przypadku możemy zdecydować się na korekcję odstających uszu.

Medycyna estetyczna

Medycyna cały czas się rozwija. Lekarze ciągle pracują nad nowymi metodami leczenia człowieka i poprawiania jego wyglądu. Jeszcze niedawno o zabiegach medycyny estetycznej można było tylko pomarzyć. Dzięki rozwojowi medycyny i coraz nowocześniejszym urządzeniom wszystko staje się możliwe.

Korekcja odstających uszu

Gdy zdecydujemy się na korekcję odstających uszu, powinniśmy wiedzieć, że tego typu zabieg jest interwencją chirurgiczną. Tak jak każdy inna operacja może nieść za sobą pozytywne i negatywne skutki. Powinniśmy liczyć się także liczyć z czasem rekonwalescencji, którą będziemy musieli odbyć. Przed zabiegiem lekarze muszą stwierdzić, czy nie ma jakichkolwiek przeciwwskazań. Uszy są bardzo ważnym narządem, bez którego ciężko byłoby nam funkcjonować.

Jak wygląda zabieg korekcji uszu

Jeśli chodzi o przeprowadzenie tego zabiegu, to najlepszym okresem jest wiek dziecięcy. Przed zabiegiem należy się do niego odpowiednio przygotować. Na wizytach lekarskich lekarz dokładnie powie o tym, co należy robić przed zabiegiem korekcji uszu. Zabieg ten jest przeprowadzany przy znieczuleniu miejscowym lub całkowitej narkozie w zależności od predyspozycji pacjenta.

Jak długo trwa okres rekonwalescencji?

Pobyt w szpitalu po zabiegu nie trwa długo. W zależności od tego jak byliśmy znieczuleni możemy zostać na obserwacji od godziny do kilku dni. Dobrze jest zapytać się naszego lekarza jak dbać o uszy po operacji, aby nie nabawić się komplikacji. Jest to bardzo ważne dla naszego zdrowia.

Jakie są zalecenia po zabiegu korekty uszu?

Po takim zabiegu lekarze zalecają noszenie opaski elastycznej, obejmującej całą głowę. Ważne jest to, aby nie zdejmować jej także w czasie snu. Równie istotne jest częste zmienianie opatrunków, można to robić w domu. Pacjenci, którzy przeszli taki zabieg nie mogą od razu po nim uprawiać sportu. Nawet, gdy minie trochę czasu od zabiegu, to zalecane jest zakładanie opaski ochronnej na uszy.

Czy warto poddać się zabiegom medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna coraz częściej pozwala nam pozbywać się niedoskonałości. Gdy problem odstających uszu dotyczy nas samych lub członków naszej rodziny, warto zastanowić się nad takim zabiegiem. Wiąże się on z wyrzeczeniami, ale tylko przez krótki czas. Potem będziemy mogli cieszyć się nienagannym wyglądem, co często skutkuje zwiększeniem pewności siebie.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze komentarze

Komentarze

Fascynujący artykuł! Lipofilling piersi wydaje się być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych implantów, szczególnie biorąc pod uwagę jego mniejszą inwazyjność i szybszy czas rekonwalescencji. To, że jest to metoda opierająca się na wykorzystaniu własnej tkanki tłuszczowej pacjenta, dodatkowo zwiększa jej atrakcyjność, szczególnie w kontekście unikania ryzyka odrzucenia przeszczepu. Również aspekt minimalizacji blizn i możliwość uzyskania bardziej naturalnego wyglądu biustu to ważne zalety. Ciekawa jestem, jakie długoterminowe efekty i zadowolenie pacjentek przynosi ta metoda w porównaniu z tradycyjnymi implantami. Czy są jakieś badania porównawcze? 

Mam nadzieję, że znalazłeś wszystkie potrzebne informacje, a Twoje wszelkie wątpliwości zostały rozwiane.