Skip to main content

Co warto wiedzieć na temat zabiegu korekty uszu?

Odstające uszy mogą być tym mankamentem urody, na który zwraca się wyjątkowo dużą uwagę, odczuwając ciągły dyskomfort a nawet wstyd. Warto zatem zdać sobie sprawę z tego, że stosunkowo krótki i mało inwazyjny zabieg jakim jest korekta odstających uszu, może na zawsze zredukować ten problem do zera.

Kobieta po operacji odstających uszu w klinice medycyny estetycznej Derm-Estetyka

Zabieg odstających uszu

Odstające uszy są jedynie defektem urody i kompleksem, nie mają jednak żadnego znaczenia dla prawidłowego funkcjonowania narządu słuchu. Warto zatem zaznaczyć to, że nie ma żadnych wskazań medycznych do korekcji uszu. Jest to tylko i wyłącznie decyzja pacjenta lub pacjentki. Od jakiego wieku można podawać się temu zabiegowi? Tak naprawdę dopiero po ukończeniu 6 roku życia, kiedy to zakończony jest już wzrost małżowiny usznej. Korekcja małżowin usznych może być zatem przeprowadzona już u dzieci. Warto podkreślić, że to operacja plastyczna mało inwazyjna, po której szybko dochodzi się do pełnej sprawności. Przez kilkanaście dni po wykonaniu korekty trzeba jedynie nosić odpowiednią opaskę uciskową, która całkowicie przykrywa uszy. Nie wiąże się to z żadną niedogodnością.

Korekta odstających uszu

Sam zabieg przeprowadzany jest tylko i wyłącznie w znieczuleniu miejscowym, do którego podaje się środki zbliżone do tych, które używane są podczas zabiegów stomatologicznych. Pacjent poddawany korekcji jest zatem całkowicie świadomy tego, co się aktualnie dzieje. Zabieg nie trwa długo i najczęściej kończy się po około półtorej godziny. Jeszcze tego samego dnia wraca się zatem do domu, trzeba jedynie skonsultować się z lekarzem i dostosować do zaleceń. Potrzebne mogą być leki przeciwbólowe, która będzie się przejmować przez dwa, trzy dni po zabiegu. Warto zatem zaznaczyć, że od wymarzonego kształtu uszu pacjenta niedzieli zbyt wiele - zabieg jest naprawdę prosty i polega tylko i wyłącznie na wycięcie części skóry i wymodelowaniu małżowiny.

Specjalista wykonujący zabieg na odstające uszy w gabinecie medycyny estetycznej Derm-Estetyka

Wybór odpowiedniej placówki

Należy podkreślić, że nasz zabieg nie powinien zostać przeprowadzony w przypadkowej placówce. W internecie wiele osób pozostawia swoje opinie na temat danego zabiegu,  czy lekarzy, co również powinno pomóc nam w wyborze odpowiedniego miejsca. Ponadto na wielu stronach należących do tego typu gabinetów, jak przykładowo Derm-Estetyka, znajdziemy wiele informacji o zabiegach: https://derm-estetyka.pl/korekta-uszu-odstajace-uszy.html, jak i o kadrze przeprowadzającej całą operację.

Co można zyskać po poddaniu się korekcji uszu

Bardzo wiele osób niezwykle mocno przeżywa fakt, że pewne części ich ciała odbiegają od ich wyobrażeń. Tak właśnie bywa w przypadku uszu, które wydają się zbyt duże gdy dostają. Te drobne mankamenty urody dla niektórych jest czymś wielkim, co odbiera radość, wywołuje wstyd i zażenowanie. Po poddaniu się temu prostemu zabiegowi można zatem po prostu odzyskać większą wiarę w siebie i wreszcie spojrzeć na swoje odbicie w lustrze bardziej przychylnie. Patrząc na to z tej perspektywy, ten mało inwazyjny zabieg to szansa na lepsze samopoczucie z samym sobą, a to już coś naprawdę dużego. 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze komentarze

Komentarze

Fascynujący artykuł! Lipofilling piersi wydaje się być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych implantów, szczególnie biorąc pod uwagę jego mniejszą inwazyjność i szybszy czas rekonwalescencji. To, że jest to metoda opierająca się na wykorzystaniu własnej tkanki tłuszczowej pacjenta, dodatkowo zwiększa jej atrakcyjność, szczególnie w kontekście unikania ryzyka odrzucenia przeszczepu. Również aspekt minimalizacji blizn i możliwość uzyskania bardziej naturalnego wyglądu biustu to ważne zalety. Ciekawa jestem, jakie długoterminowe efekty i zadowolenie pacjentek przynosi ta metoda w porównaniu z tradycyjnymi implantami. Czy są jakieś badania porównawcze? 

Mam nadzieję, że znalazłeś wszystkie potrzebne informacje, a Twoje wszelkie wątpliwości zostały rozwiane.