Skip to main content

Co to jest botoks i dla kogo jest dedykowany?

Zabiegi polegające na iniekcji botoksu, czyli toksyny botulinowej to obecnie popularne zabiegi o szerokim spektrum przeciwzmarszczkowym. W niezwykle skuteczny sposób dają efekty niwelowania zmarszczek i zapobiegają ich powstawaniu. Botoks to neurotoksyna wyprodukowana przez przez bakterie Clostridium botulinum, która hamuje działanie acetylocholiny, neurotransmitera zaangażowanego w przekazywanie bodźców pomiędzy nerwami i mięśniami. Dlatego też botulina jest stosowana do poprawiania wyglądu zewnętrznego pacjentów, w tym redukcji zmarszczek mimicznych, ale i niwelowania problemów związanych z nadmierną potliwością. Zabiegi z użyciem najwyższej jakości preparatów z egzotoksyny botulinowej przeprowadzane są w pełni bezpiecznie dla zdrowia pacjenta w dobrych klinikach medycyny estetycznej.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg z botoksu i jakich efektów można się spodziewać

Jeśli chodzić o botoks - opis zabiegu, jego przebieg i rekonwalescencja, szczegółowo zstały opisane na wskazanej stronie. Z niej właśnie dowiadujemy się, że zabieg z użyciem tego preparatu dedykowany jest dla każdego, kto pragnie pozbyć się zmarszczek w okolicach oczu, między brwiami lub na czole. Nie występuje tu granica wieku - może być wykonywany również u młodych osób, które chcą prewencyjnie zapobiegać procesom starzenia i zniwelować zmarszczki mimiczne. Zabiegu z użyciem botoksu nie można przeprowadzać u kobiet w ciąży i w okresie karmienia. Przeciwskazaniem jest również zespół Lamberta-Eatona oraz zażywanie niektórych leków. Użycie bituliny gwarantuje, że nawet po zaprzestaniu jej działania, zmarszczki nie będą się pogłębiać, pozostaną niejako w stanie "zamrożenia" sprzed zabiegu. Zabiegi można wykonywać przez cały rok. Bezpośrednio po nich nie widać żadnych efektów. Trzeba na nie poczekać 2-3 dni. Należy jednak pamiętać, że poprawa wyglądu następuje w okresie do dwóch tygodni i pozostaje przez około 3-6 miesiące. Toksyna bitulinowa typu A jest wstrzykiwana w mięśnie twarzy, by zapobiegać ich skurczom i blokować transmisję neuroprzekaźników. W ten sposób medycyna estetyczna wykorzystuje właściwości tej neurotoksyny, by przeciwdziałać marszczeniu się i fałdowaniu skóry, a w rezultacie minimalizować efekty starzenia się skóry, a także w ramach profilaktyki. 

Czas i bezpieczeństwo zabiegu

Iniekcja botoksu może być wykonane wyłącznie przez uprawnionego do tego lekarza. Jej bezpieczeństwo gwarantuje gruntowny wywiad medyczny. Doświadczony specjalista dobierze odpowiednią ilość leku. Zabieg jest praktycznie bezbolesny. Pacjent odczuwa delikatne ukłucie w miejscu podania preparatu. Po przeprowadzeniu zabiegu niezbędne jest bezwzględne podporzadkowanie się zaleceniom lekarza. Pacjent powinien przez jedną dobę unikać intensywnego wysiłku fizycznego, masować miejsca poddane iniekcji. Nie wolno kłaść się przez 4 godziny i w danym dniu nakładać makijażu Spożycie alkoholu może spowodować zasinienia.

Koszt zabiegu z użyciem botoksu

Koszt zabiegu redukcji zmarszczek z zastosowaniem botoksu, uzależniony jest od ilości poddanych zabiegowi okolic. Najczęściej są to: kurze łapki, „lwia zmarszczka”, zmarszczki królicze. zmarszczki poziome czoła.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze komentarze

Komentarze

Fascynujący artykuł! Lipofilling piersi wydaje się być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych implantów, szczególnie biorąc pod uwagę jego mniejszą inwazyjność i szybszy czas rekonwalescencji. To, że jest to metoda opierająca się na wykorzystaniu własnej tkanki tłuszczowej pacjenta, dodatkowo zwiększa jej atrakcyjność, szczególnie w kontekście unikania ryzyka odrzucenia przeszczepu. Również aspekt minimalizacji blizn i możliwość uzyskania bardziej naturalnego wyglądu biustu to ważne zalety. Ciekawa jestem, jakie długoterminowe efekty i zadowolenie pacjentek przynosi ta metoda w porównaniu z tradycyjnymi implantami. Czy są jakieś badania porównawcze? 

Mam nadzieję, że znalazłeś wszystkie potrzebne informacje, a Twoje wszelkie wątpliwości zostały rozwiane.