Skip to main content

Stulejka u nastolatków - jak wyleczyć ten problem?

Dla wielu osób w Polsce otwarte mówienie o sprawach, związanych ze strefami intymnymi, jest sporym problemem. Kiedy jednak chodzi o zdrowie - nie warto milczeć. Lekceważenie w dzieciństwie problemów, dotyczących narządów rozrodczych, może prowadzić do poważnych kłopotów w późniejszym wieku. Jedną z najczęściej pomijanych, a ważnych kwestii, jest stulejka u nastolatków.

Zabieg stulejki w Gdańsku - Leczenie i usuwanie operacyjne stulejki

Kogo dotyczyć może problem stulejki?

Panuje powszechne przekonanie, że stulejka jest problemem najmłodszych chłopców. Pogląd taki jest jednak błędny. Co prawda statystycznie napletek odkleja się zwykle około 3 roku życia, jednak zdarza się również, że ma to miejsce dopiero w okresie dojrzewania. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto skonsultować ten problem z lekarzem urologiem. W przypadku nastolatków sprawa jest znacznie trudniejsza do przeprowadzenia, bowiem chłopiec w tym wieku może krępować się rozmów na ten temat z rodzicami. W rezultacie nawet wówczas, gdy problem taki będzie miał miejsce, może go ukrywać ze względu na wstyd lub źle pojęte poczucie przyzwoitości. Niestety, efektem może być utrzymanie się tej dolegliwości nawet w życiu dorosłym.

Jakie dolegliwości związane są ze stulejką?

Stulejka wiąże się często z poważnymi problemami zdrowotnymi. Dotyczą one zarówno trudności z oddawaniem moczu, jak i częstych stanów zapalnych w okolicach napletka. W późniejszym wieku osoby z tym problemem często odczuwają ból podczas erekcji. Nie należą również do rzadkości sytuacje, w których chłopiec lub mężczyzna, dotknięty tą przypadłością, usiłuje ściągać napletek przy użyciu siły. Efektem mogą być poważne urazy okolic intymnych. Nieleczona stulejka może również prowadzić do rozwoju rozmaitych infekcji, zarówno u mężczyzn, jak i u ich partnerek. Sprzyja ona również rozwojowi nowotworów prącia oraz szyjki macicy. Nie warto więc bagatelizować problemów, związanych ze stulejką.

Jak rozwiązać problem ze stulejką?

W przypadku małych chłopców najczęściej stosowaną techniką terapeutyczną jest odciąganie napletka w czasie ich kąpieli. Oczywiście wymaga to zachowania niezwykłej delikatności. W sytuacjach, w których działania te nie dają pożądanych efektów, należy zwrócić się do lekarza. Najczęściej przepisze on specjalną maść ze sterydami do nacierania tej części ciała. W przypadku nastolatków problem ten rozwiązywany jest natomiast przez wykonanie prostego zabiegu chirurgicznego. Jest on stosunkowo mało inwazyjny i może przybierać kilka różnych form. Jedną z nich jest obrzezanie, czyli całkowite usunięcie napletka. Popularna jest również plastyka napletka, która polega na poszerzeniu ujścia napletka za pomocą cięcia wzdłuż linii prącia.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze komentarze

Komentarze

Fascynujący artykuł! Lipofilling piersi wydaje się być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych implantów, szczególnie biorąc pod uwagę jego mniejszą inwazyjność i szybszy czas rekonwalescencji. To, że jest to metoda opierająca się na wykorzystaniu własnej tkanki tłuszczowej pacjenta, dodatkowo zwiększa jej atrakcyjność, szczególnie w kontekście unikania ryzyka odrzucenia przeszczepu. Również aspekt minimalizacji blizn i możliwość uzyskania bardziej naturalnego wyglądu biustu to ważne zalety. Ciekawa jestem, jakie długoterminowe efekty i zadowolenie pacjentek przynosi ta metoda w porównaniu z tradycyjnymi implantami. Czy są jakieś badania porównawcze? 

Mam nadzieję, że znalazłeś wszystkie potrzebne informacje, a Twoje wszelkie wątpliwości zostały rozwiane.